Repo: Genetická opera

5. června 2012 v 18:33 | Angie |  Recenze


Obsah:
REPO je speciální dáreček od režiséra "SAW SÉRIE" Darrena Lynna Bousmana. Film, který je tak "jiný", že ho ani k ničemu nemůžete přirovnat. Pokud milujete muzikály, můžeme zaručit, že REPO lehce zapadne mezi vaše nejoblíbenější filmy. Pro všechny ostatní je to rozhodně ojedinělý snímek, který vám přinese novou zkušenost. A to se poslední dobou v kinematografii moc často nestává.
V nedaleké budoucnosti ničí smrtící epidemie lidské orgány. Vědci začínají masivní orgánovou sklizeň. Biotechnický magnát přijde s nápadem splátek, když však někdo nezaplatí jen jednu jedinou, přijde REPOMAN a svůj orgán si vezme zpět.

Můj názor...
No, tak podle mě by se tenhle film mohl líbit všem, co mají rádi muzikály. Je to vlastně takový mišmaš. Je to sci-fi, je to trochu horor, trochu komedie, již zmíněný muzikál a řekla bych že i svým způsobem thriller. Film má určitě pár zajímavých nápadů. Například ty 3D obrazy v domech, nová závislost na 'chirurgických operacích' a osobně jsem totálně zbožňovala oči Meg (obzvláště když vytvářela hologram). Všechno to začíná ve stylu komixových knížek, další zajímavý nápad, který se někomu může líbit a taky nemusí... já ho někde uvítala, někde ne. Jedna z hlavních postav... Repo-man, který je už v názvu filmu, je podle mě správně trhlý, správně brutální a správný otec i když pravděpodobně trpí nějakou vážnou duševní chorobou. Co jsem ovšem na filmu neocenila bylo, že všechno o každé postavě (její příběh) vykecali tvůrci filmu prakticky hned, takže člověk nemohl hádat co, kde, kdy, jak a proč, a film tak ztrátcí většinou momentu překvapení. Je to docela nechutné dílo plné násilí, sexuálních narážek a vulgarismů. Příliš ho nedoporučiji někomu bez silného žaludku.
Protože film nebyl tak úplně můj šálek čaje, ale něco se mi tam i líbilo a zaujalo mě, hodnotím ho:
7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama