Příhoda - Zapoměl sis tahák

5. června 2012 v 21:46 | Angie |  Moje kecy
Tak tedy... dneska jsme psali písemku z jednoho z mých nejoblíbenějších (silná ironie) předmětů. Říká se tomu účetnictví a jako vždy to byl den plný zvratů.

Nejprve jsme celá třída zjistili, že nikdo nemá tahák. Tudíž jsme dospěli k názoru, že, jelikož máme první dvě hodiny počítači, nějaký si uděláme a vytiskneme. Pak přišel zvrat - náš milovaný pan ředitel nechal včerejší den otevřená okna a v noci u nás pršelo, tudíž zmokl jeden počítač a celá jedna počítačová učebna je totálně odepsaná, žádný tamní počítač nejde.
Poté, co toto naše paní profesorka zjistila, posadila nás do druhé učebny ke strojařům. Bylo to nemilé, protože nás nechtěli pustit k počítačům. Naštěstí jsme byli zoufalá třída, která se na písemnou práci učila minimálně (pokud nepočítáte jednu šprtku), tudíž nám naši spolužáci doslova vyřvali jeden počítač a my mohly začít dělat tahák.
Pak přišla naše třídní a všechny náš seřvala, že na těch počítačích nic neděláme (ještě že si nevšimla, že děláme tahák), takže jsme následující půl hodinu museli předstírat, že něco děláme. Nakonec tedy paní profesorka odešla a my mohly konečně dokončit svůj tahák, vytisknout ho a rozdat všem ve třídě (kromě té šprtky, která měla svůj vlastní).
A tak jsme pak došli do třídy a s očekáváním věcí budoucích si sedli do svých lavic a připravili se na písemnou práci (čti: strategicky jsme rozmisťovali taháky).
Profesorka tedy přišla, rozdala písemky a my všichni zjistili, že nic z toho, co máme na taháku, není v písemci, maximálně jeden dva účetní případy. Jinými slovy jsme byli v háji.
To ovšem nebyl konec, jelikož do třídy přišel profesor, u kterého jsme tam předtím byli se strojaři, se slovy: "Honzo, zapomněl sis tam tahák!"
Celá třída měla totální výtlem, zatímco profesor dal onomu spolužákovi tahák (ten měl naštěstí tolik rozumu, že ho hodil do odpadkového koše).
Profesorka se následně prohrabovala odpadky a našla tahák a Honza dostal vynadáno, že si ho udělal tak dlouhý, že mu stačilo pár těch účetních případů a že tam stejně není to, z čeho píšeme.
V tu chvíli jedna z mých spolužaček, která nemusí onu šprtku, oslovila svoji sokyni slovy: "Peťo, něco ti upadlo."
Všichni jsme se samozřejmě podívali, co to bylo. Oné šprtce upadly některé z jejích taháků na zem. Celá třída měla další záchvat smíchu a profesorka si začala prohlížet i tyto. Po chvilce se zamračením konstatovala: "Moment, máme tady tahák číslo jedna, dva, tři, pět, sedm... kde je čtyřka a šestka?"
Peťa tedy s velice kyselým výrazem naštvané žáby odevzdala zbylé taháky a paní profesorka si sedla za stůl, zcela očividně spokojena sama sebou.
Vzhledem k našim tahákům a tomu, že se pak na písemku nikdo už nesoustředil si myslím, že známky nebudou nějak dobré, ale stejně top stálo za to... minimálně pro ten výraz naštvané žáby!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 XLightning XLightning | E-mail | Web | 6. června 2012 v 20:01 | Reagovat

Ej tak tohle si přečtu až s tebou dokecám na skypu ya:DDD

2 Josh Josh | Web | 10. června 2012 v 20:54 | Reagovat

pěknej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama